פורום עמיתי בילינסון למען מחלקת עור

יחד איתכם נפעל לפיתוח מחלקת העור המובילה בישראלמנהלת המחלקה: פרופ' אמיליה חודק, בעלת מוניטין ארצי ובינלאומי בתחומה, מרצה בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת תל אביב ונשיאת האיגוד הישראלי לרפואת עור. פרופ' חודק היא רופאה מומחית לסרטן העור, במיוחד לימפומה של העור.

המחלקה לעור כוללת: מחלקות אשפוז ואשפוז יום, חדר ניתוח, מכון פוטוטרפיה, ומרפאות מקצועיות מתקדמות בשני בתי החולים, בילינסון והשרון, במסגרתן נבדקים אלפי מטופלים בשנה. המרפאה לאבחון וטיפול של סוגים שונים של סרטן העור, מרפאת עור למושתלי איברים, השירות לפסוריאזיס, המרפאה למחלות שלפוחתיות אוטואימוניות, המרפאה לאטופיק דרמטיטיס, יחידת הלייזר ועוד, הינן מבין המרפאות המובילות בישראל.


המחלקה מובילה גישה רב תחומית לטיפול בחולה המורכב: נערכות פעילויות רפואיות במרפאות משותפות עם מרכז דוידוף לסרטן, עם המכון הראומטולוגי והגסטרואנטרולוגי וכן עם יחידת עור ילדים בשניידר.

טכנולוגיות מתקדמות: המחלקה לעור משתמשת בציוד מתקדם לטיפול במחלות עור, כולל פובה (פוטו-תרפיה), לייזרים מתקדמים ועוד.

פעילות מחקרית: צוות המחלקה מקיים מחקר קליני ובסיסי של מחלות עור דלקתיות וממאירויות של העור באופן נרחב. למחלקה מעבדת מחקר מולקולרית, אשר מתמקדת בעיקר בלימפומה של העור (סוג מסוים של סרטן העור), תוך ניסיון לאפיין את הבסיס הגנטי של ממאירות זו ופיתוח תרופות חדשות. מחקרים נוספים מתמקדים בהיבטים קליניים וטיפולים למחלת הפסוריאזיס, פמפיגוס אטפיק דרמטיטיס ועוד. הפעילות האקדמית הפורייה הובילה לרשימה ארוכה של פרסומים מדעיים בעיתונות בינלאומית מובילה, חלקם פורצי דרך.

מעמד בינלאומי: למחלקה יצא מוניטין בינלאומי. מספר רופאים בכירים במחלקה שותפים פעילים בגופים בינלאומיים מקצועיים הן במחקר והן בכתיבת קווים מנחים לאבחון וטיפול של מחלות העור וסרטן העור.

המחלקה הינה referral center אליה מופנים חולים מורכבים מכל רחבי המדינה.

חזון המחלקה לעור – מרכז מצוינות לאבחון וטיפול במחלות עור

צוות המחלקה שואף בחזונו להמשיך להוביל בישראל, לרפא ולטפל באלפי חולים הסובלים ממחלות עור קשות מכל רחבי הארץ, לשפר את תוחלת ואיכות חייהם, ובכך לאפשר להם חיים טובים ובריאים לאורך זמן. בשנים האחרונות, חלה עלייה מתמדת במספר החולים המטופלים במחלקה כתוצאה ממספר גורמים: המוניטין של המחלקה, אשר מביא אליו חולים מכל רחבי הארץ כולל הפריפריה הצפונית והדרומית של ישראל; טיפולים מאריכי חיים אשר הופכים מחלות קשות לכרוניות; הגידול באוכלוסייה והעלייה הכללית בתוחלת החיים. לאור הצמיחה המשמעותית בפעילות אנו שואפים להרחיב את תשתיות המחלקה למען רווחתם של המטופלים.

;