אודות מרכז רפואי רבין


מרכז רפואי רבין הנו בית לרפואה ישראלית מובילה. המרכז הרפואי, המאגד בתוכו את בתי החולים בילינסון והשרון, ניצב בקידמת הרפואה הישראלית, מאז הקמתו בשנת 1936 . לאורך שנות פעילותו צבר המרכז שורה ארוכה של הישגים רפואיים פורצי דרך, תוך שמירה על סטנדרטים גבוהים של מסירות ודאגה לבריאות המטופלים ולרווחתם. מרכזי המצוינות במרכז רפואי רבין מהווים בית למיטב המומחים והטכנולוגיות הרפואיות בתחומים השונים.את עיקר הצלחתו זוקף מרכז רפואי רבין לזכות ההון האנושי העומד לרשותו. אלפי העובדים במרכז - רופאים, חוקרים, אנשי סיעוד, בעלי מקצועות פארא-רפואיים ועובדי לוגיסטיקה ומשק - כולם מחויבים לערכי בית החולים: מצוינות רפואית ורווחת המטופלים.כשהוא נשען על מסורת ארוכת שנים של טיפול רפואי מתקדם, יחס אנושי למטופלים, גאווה ישראלית וערכים אוניברסליים של אהבת אדם ורפואה שוויונית, מסתכל מרכז רפואי רבין קדימה, מחויב להמשך הובלתה של הרפואה הישראלית לגבהים חדשים של מצוינות, חדשנות ומסירות למטופלים.
מרכז רפואי רבין קיבל את ההסמכה המובילה בעולם לאיכות ולבטיחות בבתי חולים מטעם ארגון ה- JCI Joint Commission International ומסונף לאוניברסיטת תל אביב.נתונים שחשוב לדעת
4,500 אנשי צוות
1,300 מיטות אשפוז
50 מעבדות מחקר
מיליון ביקורי מטופלים בשנה
כ 170,000- מטופלים במיון החדש
35,000 ניתוחים
9,000 לידותסיפור ישראלי של רפואה ישראלית במיטבה.
סיפור הקמתו וצמיחתו של מרכז רפואי רבין הוא סיפור ישראלי השזור בלידתה של מדינת ישראל. עבור רבים בית החולים בילינסון הוא בעצם הסיפור של ישראל כולה - איך הפך מבית חולים קטן ודל אמצעים, למרכז רפואי רחב ידיים, המוביל בתחומי רפואה רבים ועומד, מבחינת קידמה רפואית ותנאי אשפוז, בשורה אחת עם המרכזים הרפואיים, היוקרתיים בעולם.
בשנת 1936 , הקימה קופת חולים כללית את בית החולים "בילינסון" לשירותם של פועלי ארץ ישראל באזור השרון. בית החולים פעל במספר מצומצם של מחלקות ומיטות, בתוך שני צריפים קטנים. במרחק כמה קילומטרים, נפתח בשנת 1942 "בילינסון ב’ " - מחלקה כירורגית שנועדה לענות על התורים הארוכים לניתוחים. בתחילת שנות ה 50- הפכה המחלקה לבית חולים עצמאי השרון. בשנת 1996 אוחדו שני בתי החולים למרכז רפואי רבין - מרכז רפואי ענק ומוביל לרפואה מודרנית ובו אלפי עובדים ועשרות אלפי מטופלים בשנה.מרכז רפואי רבין - פורצים דרך ברפואה הישראלית
דרכו של מרכז רפואי רבין סלולה בפריצות דרך רפואיות - מהקמת מחלקות מתמחות חלוציות ועד טיפולים רפואיים חדשניים וראשונים מסוגם בארץ.
1938 הקמת בנק הדם
1963 הקמת יחידת הדיאליזה הראשונה בישראל
1964 השתלת כליה ראשונה בישראל מתורם חי
1968 השתלת הלב הראשונה בישראל
1970 הקמת מכון הלב הראשון בישראל
1975הקמת היחידה הראשונה בישראל לטיפול נמרץ ביילוד ובפג
1995 השתלת הלב המלאכותי הראשונה בישראל
1998 השתלת כליה מוצלבת בין שני זוגות לראשונה בישראל
2001 ניתוח הלב הראשון בעזרת רובוט
2002 השתלת אונת כבד בין מבוגרים לראשונה בישראל
2004 הקמת מרכז דוידוף לטיפול ולחקר מחלות הסרטן
2005 השתלת גנים לטיפול במחלת לב
2010 הת הדומינו הראשונה בישראל
2012 הקמת מרכז מחקר לרפואה מגדרית
2014 השתלת מעי
קטגוריות נוספות

;